Eesti Rotary liikumise üks aktiivsetest eesmärkidest on Rotary liimeskonna kasvatamine, nii sündis Tallinn Reval Rotary Klubil  ja Pärnu Rotary Klubil plaan luua tütarklubi Pärnusse.
Alustasime klubi loomisega septembri alguses ja juba 13.septembril 2021 tulime esimest korda kokku 12 aktiivse ja tegusa Pärnu naisega.  Juba  14.märts 2022 sai  Pärnu Lahe Rotary Klubi ametliku akrediteeringu. Meie klubi numbriks sai RI 223597. 
Klubi Charterpidu toimus 10. september 2022.a. Charterpeo toimumise ajaks olime oma klubi jaoks sõnastanud selge eesmärgi klubi heategevusprojekti näol „Erivajadustele avatud Pärnu rand“.
Öeldakse, et unistage suurelt ! Unistame sellest, et Pärnu imeline rand oleks avatud kõikidele inimestele, ka neile, kes abi vajavad. Seadsime oma klubiga eesmärgiks muuta kuurortlinna ranna erivajadustega inimestele kättesaadavaks, projekti elluviimine on saanud tänaseks meie südameasjaks. Viia ellu nende inimeste unistused, kes oma erivajaduse tõttu ei ole kunagi saanud nautida Pärnu ranna võlusid ja supelda meres. Tänaklubi 20 aktiivset ja tegusat naist, seda teevadki. Need naised on panustanud projekti elluviimiseks oma aega, teadmisi ja oskusi.
Loodame, et meie projektil on potentsiaali laieneda üle Eesti veel teistessegi avalikesse randadesse.
Oleme koos Pärnu Rotary Klubiga andnud ka suure panuse Eesti Rotary Klubide traditsioonide täiendamisseluues uue traditsiooni: Eesti Rotary Klubide suvepäevad. Suvepäevad on olnud pikitud erinevatest sportlikest tegevustest nagu purjetamine, jalgrattasõit, sõudmine, jalgsimatk Pärnu muulil, jahilaskmine, korvpall. Suvepäevad ühendavad kõiki Eesti Rotary Klubisid. 
 
Esta Tamm
Pärnu Lahe Rotary Klubi
Charter President